Letnie Kursy językowe

II letni kurs językowo- artystyczny już dawno za nami, ale wrażenia z wakacyjnych spotkań pozostaną z nami na zawsze.

Wszyscy uczestnicy kursu chętnie angażowali się w zajęcia artystyczne: wyrabianie mydełek, papieru czerpanego, malowanie na szkle, lepienie z gliny itd. Frajdę sprawiła wszystkim zabawa sportowa: skakanie przez sznur. Niezapomnianych wrażeń, ale też nowych umiejętności dostarczyły zajęcia filmowe: realizacja teledysku oraz bajki animowanej. Prowadząca te zajęcia, pani Hania Krauze, to prawdziwa skarbnica wiedzy i pomysłów.

Odbyliśmy wycieczki do Chmielna (tu pogoda pokrzyżowała nam część planów) oraz do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Majewskich w Skrzeszewie, gdzie m.in. samodzielnie wypiekaliśmy chleb. Zabawy na świeżym powietrzu zapamiętamy na długo, a zapach i smak chleba prosto z pieca opalanego drewnem, już na zawsze pozostaną symbolem wakacji.

Urozmaiceniem letnich zajęć były zabawy sportowe na basenie. Chłopcy korzystali z pływalni, a dziewczyny gimnastykowały się podczas zumby. Dobra zabawa zawsze sprzyja nauce. Dlatego też, wszyscy chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach językowych. Dla wielu naszych słuchaczy język angielski to po prostu hobby, więc lektorzy zadbali o to, by letnie zajęcia były atrakcyjne i ciekawe. W czasie zajęć lektorzy kładli największy nacisk na mówienie, rozwijanie zasobu słownictwa oraz poszerzenie wiedzy na temat kultury brytyjskiej.

Zainteresowani, zaglądając na naszego facebooka, mogą w namiastce poczuć atmosferę letnich wydarzeń. Zapraszamy.
Do zobaczenia w lipcu 2016 roku:)


Bieżąca edycja:

III letni kurs językowo-artystyczny „Mówię po angielsku, tworzę po polsku” - Lipiec 2016

Wszystko już dopięte na ostatni guzik. Letni czas w Oxfordzie zapowiada się ciekawie. Zaplanowaliśmy atrakcyjne zajęcia. Wszystko po to, by nasi słuchacze mogli miło i twórczo spedzić wakacyjne przedpołudnia.
Już nie możemy doczekać się wakacji!

Poprzednie edycje:

II letni kurs językowo-artystyczny - Lipiec 2015

Najbliższy kurs przebiegać będzie pod hasłem: „Angielski na Kaszubach”. W ramach tegorocznych letnich spotkań chcemy nie tylko „zacieśnić przyjaźń” pomiedzy naszymi słuchaczami i językiem angielskim, ale również poznać kulturę bliskich nam Kaszub. Sprawozdanie z kursu przedstawimy już w lipcu:)


I letni kurs jezykowo-artystyczny - Lipiec 2014

Kurs łączył zajęcia językowe z nauką fotografii, nauką tańca, piłką nożną. Zgodnie z zainteresowaniami:) dziewczyny uczestniczyły w zajęciach tanecznych, a chłopcy oddali się ulubionej grze w piłkę nożną. Uczestnicy kursu wzięli udział w wycieczkach do Parku Miniatur w Stryszej Budzie i Mini Zoo w Tuchlinie.O tym, co jest prezentowane w tych miejscach, opowiadali lektorzy wcielający się w rolę przewodników, którzy wszystkie informacje przekazywali w języku angielskim. Zajęcia językowe, nauki tańca oraz fotografii prowadziły osoby profesjonalnie zajmujące się tymi dziedzinami, posiadające doświadczenie pedagogiczne. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcia i upominki. Zdjęcia wykonane podczas kursu, zarówno przez uczestników, jak i instruktora fotografa, zostały wykorzystane do stworzenia kalendarza na rok 2015, który to otrzymał każdy z uczestników kursu.


Opinie o kursie letnim 2014