Nasz Oxford

Zdjęcie budynku

Centrum Języka Angielskiego OXFORD znajduje się w bardzo dogodnym miejscu w centrum Kościerzyny. Zajęcia językowe prowadzone do maja 2014 w Budynku Nadleśnictwa w Kościerzynie zostały przeniesione do nowowybudowanego centrum językowego przy ulicy Sienkiewicza 14 w Kościerzynie. Położenie CJA Oxford jest bardzo dogodne zarówno dla słuchaczy preferujących przemieszczanie sie pieszo, rowerem lub też samochodem. Zajęcia odbywają się w nowych, przestronnych komfortowo wyposażonych pracowniach językowych. Klasy posiadają sprzęt audio-wizualny, który umożliwia korzystanie z wszelkich nowości multimedialnych przydatnych w procesie nauczania.

Mając na uwadze potrzeby naszych najmłodszych słuchaczy, przygotowaliśmy klasę przystosowaną do nauki specjalnie dla tej grupy. Wystrój sali służy budowaniu przyjaznej atmosfery, a ławki i krzesła oraz inne elementy wyposażenia klasy zostały dopasowane w taki sposób, aby nasi najmłodsi uczniowie mogli czuć się komfortowo i swobodnie.

Nasza oferta jest skierowana do wszystkich zainteresowanych osób bez względu na wiek i poziom zaawansowania językowego. Oferujemy szeroką ofertę kursów języka angielskiego tak, by zaspokoić potrzeby i oczekiwania wszystkich naszych Klientów.

Nasz Oxford

Nasz OXFORD to:

  • Wykształcona kadra,
  • Doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
  • Certyfikat renomowanego wydawnictwa lingwistycznego
  • Dogodne położenie, przystosowane sale,
  • Biblioteka anglojęzyczna dla kursantów,
  • Miła atmosfera
  • Atrakcyjne ceny i warunki płatności

We wrześniu 2011 naszej placówce został przyznany prestiżowy certyfikat największego wydawnictwa językowego w Polsce – Pearson, który nadaje Centrum Języka Angielskiego OXFORD elitarny status szkoły patronackiej. Dzięki fachowemu doradztwu metodycznemu nasi klienci korzystają z najwyższej jakości materiałów pomocniczych, a ponadto mają dostęp do wszelkich nowości dydaktycznych i wydawniczych.

Dzięki naszemu partnerstwu, oprócz tradycyjnego i bogatego wyposażenia wspomagającego nauczanie języka angielskiego, do dyspozycji została oddana także biblioteka językowa, której zbiory są systematycznie uzupełniane i powiększane. W ofercie posiadamy książki i czasopisma przydatne w rozwijaniu nie tylko umiejętności językowych, ale także indywidualnych zainteresowań.

Organizatorem całego procesu dydaktycznego oraz wiodącym lektorem w Centrum Języka Angielskiego OXFORD w Kościerzynie jest Aleksander Zięba, który kościerskim uczniom dał się poznać głównie jako nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie oraz Przedszkolu Niepublicznym „Bajka” w Kościerzynie. Równolegle z pracą oświatową prowadził firmę zajmującą się tłumaczeniami i kursami języka angielskiego dla firm.

Lektorzy

Lektorzy

Jednym z głównych celów Centrum Języka Angielskiego OXFORD jest oferowanie wysokiej jakości usług dydaktycznych. Wymagamy, aby nasi nauczyciele byli absolwentami uczelni wyższych oraz posiadali właściwe kwalifikacje potrzebne do nauczania języka angielskiego. Dodatkowo oprócz kwalifikacji i doświadczenia powinni się cechować odpowiednimi predyspozycjami do pracy nauczycielskiej z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Pearson każdy nauczyciel ma możliwość uczestnictwa w konferencjach oraz szkoleniach metodycznych pozwalających na zapoznanie się z wszelkimi nowościami dydaktycznymi oraz trendami panującymi w nauczaniu języków obcych.

Dyrekcja centrum prowadzi stały nadzór nad poprawnością i efektywnością przebiegu całego procesu dydaktycznego, systematycznie kontrolując wydajność pracy oraz osiągniecia i postępy słuchaczy.


Metody Nauczania

Metody nauczania

Metody nauczania w Centrum Języka Angielskiego OXFORD są dostosowywane zarówno do potrzeb poszczególnych grup wiekowych jak i poziomów nauczania. Zajęcia prowadzone w grupach dzieci najmłodszych różnią się znacznie od tych, w których uczestniczy starsza młodzież czy dorośli. Wszystkie jednak są skierowane na rozwijanie umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach, zarówno w mowie jak i w piśmie.

W naszej placówce nauczanie oparliśmy na metodzie komunikatywnej. Efektywność tej metody w połączeniu z doświadczeniem naszych lektorów pozwala naszym słuchaczom na osiąganie satysfakcjonujących rezultatów.

Centrum Języka Angielskiego OXFORD posiada elitarny status placówki patronackiej PEARSON (dawniej Longman), dlatego zajęcia prowadzone są głównie w oparciu o podręczniki i materiały tego właśnie wydawnictwa. Dodatkowo w ofercie posiadamy materiały pozostałych wiodących wydawnictw jak Oxford, Cambridge, Macmillan lub Express Publishing .

Posiadamy pokaźne zasoby pomocy dodatkowych, które zawierają materiały źródłowe pozwalające w jeszcze bardziej wiarygodny sposób przedstawiać wszelkie zagadnienia językowe. Znaczna większość zajęć wzbogacana jest dodatkowymi materiałami służącymi do pracy na lekcji, jak i rozwijaniu poszczególnych umiejętności w domu.