Archiwum


I LETNI KURS JĘZYKOWO- ARTYSTYCZNY

Kurs łączył zajęcia językowe z nauką fotografii, tańca, piłką nożną. Zgodnie z zainteresowaniami:) dziewczyny uczestniczyły w zajęciach tanecznych, a chłopcy oddali się ulubionej piłce nożnej. Uczestnicy kursu wzięli udział w wycieczkach do Parku Miniatur w Stryszej Budzie i Mini Zoo w Tuchlinie. O tym, co było prezentowane w tych miejscach, opowiadali lektorzy wcielający się w rolę przewodników, którzy wszystkie informacje przekazywali w języku angielskim. Zajęcia językowe, nauki tańca oraz fotografii prowadziły osoby profesjonalnie zajmujące się tymi dziedzinami, posiadające doświadczenie pedagogiczne. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcia i upominki. Zdjęcia wykonane podczas kursu, zostały wykorzystane do stworzenia kalendarza na Rok 2015, który otrzymał każdy uczestnik kursu.

II LETNI KURS JĘZYKOWO- ARTYSTYCZNY

Odbywał się pod hasłem: „Angielski na Kaszubach”.

W ramach tegorocznych letnich spotkań chcieliśmy nie tylko „zacieśniać przyjaźń” pomiędzy słuchaczami, a językiem angielskim, ale również poznać kulturę Kaszub. Wszyscy uczestnicy chętnie angażowali się w zajęcia artystyczne: wyrabianie mydełek, papieru czerpanego, malowanie na szkle, lepienie z gliny itp. Frajdę sprawiła wszystkim zabawa sportowa: skakanie przez sznur. Niezapomnianych wrażeń, ale też też nowych umiejętności, dostarczyły zajęcia filmowe: realizacja teledysku i bajki animowanej. Prowadząca te zajęcia Pani Hania Krauze, to prawdziwa skarbnica wiedzy i pomysłów.

Odbyliśmy wycieczki do Chmielna oraz do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Majkowskich w Skrzeszewie, gdzie m.in. samodzielnie wypiekaliśmy chleb. Zabawy na świeżym powietrzu zapamiętamy na długo, a zapach i smak chleba prosto z pieca opalanego drewnem, już na zawsze pozostaną symbolem wakacji.

Urozmaiceniem letnich zajęć były zabawy sportowe na basenie. Chłopcy korzystali z pływalni, a dziewczyny gimnastykowały się podczas Zumby. Dobra zabawa zawsze sprzyja nauce, dlatego też wszyscy chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach językowych. Dla wielu naszych słuchaczy język angielski to po prostu hobby, więc lektorzy zadbali o to, by letnie zajęcia były atrakcyjne i ciekawe. W czasie zajęć lektorzy kładli największy nacisk na mówienie, rozwijanie zasobu słownictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat kultury brytyjskiej. Zainteresowani, zaglądając na naszego facebooka, mogą poczuć atmosferę letnich wydarzeń. Zapraszamy:)

III LETNI KURS JĘZYKOWO- ARTYSTYCZNY

„MÓWIĘ PO ANGIELSKU, TWORZĘ PO POLSKU”

Lato z Oxfordem zawsze jest słoneczne:) Tegoroczne zajęcia sprawiły uczestnikom wiele niespodzianek. Oprócz zajęć językowych, podczas których dzieci doskonaliły umiejętności komunikacji i rozwijały zasób słownictwa, wzięły udział w spotkaniach z LEGOrobotami. Okazuje się, że nie tylko chłopcy ale również dziewczęta świetnie radzą sobie z konstruowaniem robotów. Zajęcia w sposób niezwykle profesjonalny prowadziła p. Paulina Macurek.

Swoją kreatywność, uczestnicy rozwijali podczas zajęć: „Coś z niczego”. Nikt nie przypuszczał jakie projekty, modele można wykonać używając opakowań, pojemników, niepotrzebnych materiałów. Pani Hania dbała o to, by każdą twórczą pracę dokumentował reportaż, którego tajniki tworzenia poznały dzieci.

Nie zabrakło okazji do rozwijania zdolności plastycznych. Cudne pudełka, anioły, koszulki, torby powstawały podczas zajęć prowadzonych pod szyldem firmy Farwa. Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą do domu. Były miłą wakacyjną pamiątką.

Znalazł się też czas i miejsce na sportową rywalizację. Każdy mógł sprawdzić się podczas olimpiady zorganizowanej na hali sportowej „Sokolnia”. Rozegrane konkurencje wieńczył taniec zwycięzców, którego nauczyła wszystkich p. Beata.

Czas minął nam niezwykle szybko. Z nami nie ma czasu na nudę. Zdjęcia dokumentujące letnie zajęcia można zobaczyć na naszym facebooku. Zachęcamy:)

IV LETNI KURS JĘZYKOWO- ARTYSTYCZNY

„TWORZĘ, EKSPERYMENTUJĘ I PO ANGIELSKU DYSKUTUJĘ”

Uwielbiamy letnie spotkania:) Niektórzy nie mogli się ich doczekać!

W tym roku postawiliśmy na ekaperymenty. Dzieci tworzyły i programowały roboty, oczywiście budowane z klocków LEGO. Profesjonalne podejście prowadzących sprawiło, że po raz kolejny dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach.

Niezapomnianych wrażeń, fantastycznych przeżyć oraz ogromnej wiedzy o świecie, dostarczyły dziciom zajęcia eksperymentalne z zakresu fizyki, chemii, prowadzone pod okiem cudownej pani Ani. Uczestnicy eksperymentowali również podczas zajęć artystycznych, w ramach których wyrabiali świece, czy kule do kąpieli. Rozwijali też wyobraźnię i zdolności manualne tworząc między innymi koralikowe ozdoby. Nie mogło zabraknąć sportowych rozgrywek na hali sportowej „Sokolnia”. To jest już nasza tradycja:)

Wszystkie dzieci miały okazję nauczyć się i sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Pani Edyta niezwykle dokładnie i cierpliwie wyjaśniała, jak należy zachować się w sytuacjach, w których zagrożone jest życie. Każdy mógł przećwiczyć poszczególne kroki udzielania pomocy. Wszystko przepracowywaliśmy na profesjonalnym fantomie.

Nasze kursy nie mogłyby się odbyć bez zajęć językowych, do których przykładamy dużą wagę. Nauka, poprzez zabawę, ma na celu rozwijanie swobodnego posługiwania się językiem oraz ubogacanie zasobu słownictwa. Nasi lektorzy zadbali, by zajęcia były bardzo atrakcyjne.

Na zakończenie kursu wykonaliśmy wszyscy pamiątkowe napisy na ścianie Oxfordu, której po wakacjach już nie będzie. Myślimy już o kolejnych letnich zajęciach:)


Opinie o kursie letnim 2014